top of page
Rotary-Nasıl Üye Olunur.png

Rotary üyeleri kulüplere davetiyeyle katılırlar. Dünya çevresindeki 35.000 kulüp ve çevrimiçi olarak bir araya gelen diğerleriyle Rotary, etkili olmak ve bugün bir farklılık yaratmaya başlamayı kolaylaştırıyor.

 

Neden Bir Rotary Kulübü'ne Katılmalıyım?

 

Hemen hemen her ülkedeki kulüplerle 1,2 milyondan fazla üyemiz, farklı geçmişlerinin beslediği ve yeni fikirleri paylaşmak, uzmanlıkları kullanmak ve toplumları dönüştüren iyileştirmeler uygulamak için birleşirler.

 

Üyelerimiz, günümüzün en acil insani sorunlarına eğilen yerel projelerde ve uluslararası projelerde ortak olarak çalışırlar.

 

Üyelerimiz çalışmalarını Rotary kulübü toplantılarında ve etkinliklerinde şekillendirirler. Bu toplantıların size sağlayacağı avantajlar:

 

  • Yaşamları değiştirir. Toplumunuzun en büyük ihtiyaçlarını tartışmak ve bunlara çözümler üretmek üzere hareket etme şansına sahip olacaksınız.

  • Diğer hizmet tutkulu insanlarla bağlantı kurdurur. Rotary kulübü toplantıları, arkadaşlar ve komşularla bağlantıları güçlendirmek ve ömür boyu sürecek anlamlı bağlar kurmak için uygun bir yerdir.

  • Kendinize yatırım yaptırır. Birçok kulüp size kişisel ve mesleki olarak büyümenize yardımcı olmayı amaçlayan atölye çalışmaları, konferanslar, konuk konuşmacılar ve daha pek çok şey sunar.

 

Kimler Katılabilir?

 

Kendilerini bugüne getiren toplumlarına geri hizmet vermek isteyen insanları arıyoruz.

 

Rotary kulüpleri, üyelik yeterliliğindeki Rotaractor'leri, Rotary Barış Gönüllülerini ve Rotary ailesinin diğer üyelerini de kabul eder.

 

Üyelik Süreci

Her kulübün benzersiz bir kişiliği ve odaklandığı alanlar vardır. İlgi alanlarınıza, konumunuza ve müsait zamanlarınıza uyan bir kulüp bulmanıza yardımcı olabiliriz.

 

Katılmak İstiyorum: Bize kendiniz ve kulüpte ne aradığınız hakkında biraz bilgi verin. Bölgenizdeki yerel kulüpleri bulacağız ve ilgilendiğinizi iletmenizi sağlayacağız.

 

Kulüple Eşleşme: Tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre, toplumunuzdaki Rotary liderleri size en uygun yerel kulüp ile eşleştirecekler.

 

Kulüple Temasa Geçme: Tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre, toplumunuzdaki Rotary liderleri size en uygun yerel kulüp ile eşleştirecekler.

 

Katılmaya Davet: Şimdi siz ve yerel bir kulüp birlikte biraz zaman geçirdiniz ve birbiriniz için iyi uyumlu olduğunuzu tespit ettiğinizde, katılmaya davet edileceksiniz. Her kulübün yeni üyelerin girişi için kendi yolları vardır; katılımda sizin için bir tören düzenleyebilirler.

 

Ben Bir Üyeyim!: Bir Rotary üyesi olarak yeni kulübünüze katılmanın tadını çıkarın. Bir komiteye katılın. Bir hizmet projesine başkanlık yapın. Bir sosyal etkinlik düzenleyin. Liderlik edin ve yeni kulübünüze katkıda bulunun.

ROTARY İLE HAYAL EDELİM

bottom of page