top of page

21 Kasım Dünya Balıkçılık Günü

Güncelleme tarihi: 13 Oca 2023

Bu yıl Dünya Balıkçılık Günü etkinliklerimizin bilimsel destekçisi olan Akdeniz Koruma Derneği önderliğinde Aya Haralambos Kilisesinde gerçekleştirilen seminerde Akdeniz Koruma Derneği İletişim Sorumlusu İlkay Kavak 2012 yılında kurulan Akdeniz Koruma Derneğinin proje ve faaliyet alanlarını paylaştı. Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi öğretim üyesi ve Akdeniz Koruma Derneği kurucu üyelerinden Prof. Dr. Zafer Tosunoğlu “Sürdürülebilir Balıkçılık ve Yeni Balık Türleri” sunumu ile iklim değişikliği ve yanlış avlanma sonucu denizlerimizde oluşan tehditler hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Akdeniz Koruma Derneği Yönetim Asistanı Gizem Akdoğan “Ekosistem Restorasyonu Programı Kapsamında İstilacı Denizel Türlerin Yönetimi” konulu sunumunda dinleyicilerle Gokova körfezinde yapılan çalışmaların kazanımlarını paylaştı.

Sunum arasında denizlerimizde hızla çoğalan ve Akdeniz Koruma Derneği önderliğinde avlanarak, ekonomik faydanın yani sıra ekosistemde baskılanan aslan balığının ÇEŞTUR un lezzetli sunumu ile tadımı gerçekleştirildi.


Son olarak Amerikan Hastanesi Acil Tıp Servisi, SUFOD Uzm. Dr. Tolga Taymaz katılımcılarla “İstilacı ve Zararlı Deniz Canlılarının Oluşturduğu Sağlık Sorunları ve Müdahale Yöntemleri” üzerine hayati bilgiler paylaşarak toplantıyı birbirinden değerli bilgilerle donanarak tamamladık.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page